Droga S3

Budowa ekspresowej drogi S3 stopniowo zmierza o granicy z Czachami. Na budowie odbyła się konferencja dotycząca jej budowy, w trakcie której Minister Infrasturkturu i Budownictwa podpisał skierowanie do realizacji jej odcinka od Bolkowa do granicy. W efekcie droga ta ma połączyć Malmö w Szwecji z miastem Chania w Grecji. Dla bolesławian już obecnie droga ta ma duże znaczenie w letnich podróżach nad morze.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3!

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji dotyczącej budowy drogi ekspresowej S3. Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał skierowanie do realizacji ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3 w korytarzu komunikacyjnym sieci TEN-T od węzła Bolków (miejscowość Sady Dolne, przy DK5) do granicy Państwa.

W konferencji wzięli udział także Minister Elżbieta Witek, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit oraz parlamentarzyści z Dolnego Śląska.

Droga ekspresowa stanowi element korytarza panaeuropejskiego – Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego (CETC – The Central European Transport Corridor). Jako fragment europejskiej trasy E65 wiodącej z północy na południe Europy, docelowo połączy miasto Malmö w Szwecji, będące ważnym ośrodkiem gospodarczym i portowym, z południem Europy, a dokładniej z miejscowością Chania w Grecji.

Główne cele inwestycji to ułatwienie międzynarodowego transportu drogowego, skomunikowanie terenów przygranicznych, poprzez autostradę A4 i sieć dróg ekspresowych, z centralną Polską, poprawienie warunków jazdy i bezpieczeństwa ruchu.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites