Dzieci na Komendzie Policji

Półkoloniści z bolesławieckiego Klubu TOP odwiedzili Komendę Powiatową Policji. W trakcie tej wizyty poznały pracę policjantów i zaznajomili się ze sprzętem przez nich używanym. Przy tej okazji dowiedziały się też o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji i otrzymały materiały edukacyjne oraz gadżety odblaskowe.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

W dniu wczorajszym grupa około 35 dzieci swój wakacyjny czas spędziła u boku bolesławieckich policjantów. Podczas spotkania z mundurowymi mieli okazję poznać ich pracę, zobaczyć policyjny sprzęt oraz wysłuchać cennych porad związanych bezpieczeństwem.

Wizyta dzieci z Bolesławieckiego Klubu TOP przyniosła wszystkim dużo uśmiechu i dobrej zabawy. Podczas spotkania nasi mili goście mogli wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe. W trakcie wycieczki zwiedzili salę odpraw, pokój przesłuchań i tzw. ,,dyżurkę”.

Mundurowi przypomnieli tradycyjnie o zasadach bezpieczeństwa w domu, podczas zabawy, wypoczynku nad wodą oraz na drodze jako pieszy i rowerzysta. Podczas pogadanki dzieci zadawały dużo pytań i opowiadały o swoich doświadczeniach.

Aby utrwalić poruszane zagadnienia zostały rozdane im odblaskowe gadżety poprawiające widoczność na drodze oraz materiały edukacyjne z kampanii ,,Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

st.sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites