Dzieci na komendzie

W Komendzie Powiatowej Policji gościły dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5. Dowiedziały się wielu rzeczy, które dotyczą bezpieczeństwa. Ale najbardziej podobały się przedszkolakom pokazy sprzętu i pracy policjantów.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Mili goście z wizytą w komendzie.

Tym razem w jednostce pojawiły się dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego nr 5 w Bolesławcu. Pokaz sprzętu, radiowozu oraz zwiedzanie policyjnych pomieszczeń to tylko niektóre z atrakcji, przygotowane dla nich przez funkcjonariuszy.

Oprócz pogadanki na temat ważnego obszaru jakim jest bezpieczeństwo, mundurowi zapoznali dzieci ze specyfiką pracy policji. Najmłodsi zwiedzały jednostkę z zainteresowaniem przypatrując się pracy funkcjonariuszy różnych komórek. Mieli także okazję zobaczyć jak wygląda stanowisko dowodzenia w jednostce – „dyżurka”.

Uczestnicy mogli zostawić odciski swoich palców na specjalne przygotowanej kartce, którą zabierali ze sobą na pamiątkę spotkania z bolesławieckimi stróżami prawa.

Przedszkolaki obejrzały sprzęt, jaki policjanci wykorzystują w codziennej służbie. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci próbowały, choć na moment, poczuć się policjantami zasiadając za kierownicę radiowozu.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites