Dzieci na policji

Bolesławieccy policjanci gościli dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gościszowie. W ramach tych odwiedzin zwiedzili najciekawsze dla nich miejsca na Komendzie. Ale również dowiedzieli się o kilku ważnych dla ich codziennego bezpieczeństwa sprawach.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Dzieci odwiedziły policjantów.

W bolesławieckiej jednostce Policji gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gościszowie, które chciały poznać zawód policjanta.

Najmłodsi wychowankowie szkoły w Gościszowie przyjechali do Bolesławca, aby poznać zawód policjanta i zobaczyć radiowóz.

Zwiedzanie jednostki rozpoczęło się w sali odpraw skąd dzieci mogły podpatrzeć pracę policjantów na stanowisku kierowania. Policjantka przypomniała uczniom numery alarmowe oraz omówiła w jakich sytuacja należy wzywać pomocy a w jakich nie wolno dzwonić na 112 lub 997.

Następnie wycieczka przemaszerowała korytarzami komendy poznając różne zadania jakie na co dzień realizują policjanci w służbie. Oczywiście część spotkania została poświęcona przybliżeniu najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci były bardzo aktywne i chętnie odpowiadały na pytania.

Na zakończenie każdy z naszych gości miał możliwość wsiąść do radiowozu, co wzbudziło ogromną radość u dzieci.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites