Dzień Kobiet w BOK

W środę 8 marca o godzinie 18.30, nie tylko dla pań, Dzień Kobiet w rytmie PRL “Najwięcej witaminy mają bolesławieckie dziewczyny” czyli wystawa, losowanie fantów oraz potańcówka w rytmie największych przebojów lat 70. i 80. Zapraszamy do Galerii “mała Biała” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Komunikat BOK MCC:

Wydarzenie Dzień Kobiet w rytmie PRL uświetni otwarcie wystawy bolesławieckich artystek Teresy Bancewicz i Haliny Kubów.

Teresa Olszewska – Bancewicz tworzy tkaninę artystyczną wykonywaną w technice własnej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, monotypią, collagem i tkaniną artystyczną. W Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki prowadzi zajęcia z tkaniny artystycznej. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. we Wrocławiu, w Cieplicach, Kowarach, Osiecznicy, Bolesławcu i Jeleniej Górze. Urodziła się 12 września 1933 r. w Brześciu nad Bugiem. W 1955 roku ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Specjalizuje się w plakacie reklamowym. W 1974 roku ukończyła Warszawskie Studium Reklamy pod kierunkiem Szymona Kobylińskiego. Przez wiele lat pracowała w WPHW w Jeleniej Górze, wykonując projekty wnętrz handlowych dla sklepów wzorcowych i dekorując witryny sklepowe. Od 1986 r. mieszka w Przejęsławiu w okolicach Bolesławca gdzie w 1989 r. wraz z mężem otworzyła Galerię „Izba Rękodzieła”. Pani Teresa znana jest również z podróży autostopem autostopem. Piękną 50-minutową etiudę o podróżniczce z naszych okolic zrealizowała w 2013 roku Lidia Duda. Film jest opowieścią o radości życia, o sile kobiecości, o wielkiej odwadze oraz o odkrywaniu sensu życia.

Halina Kubów swoją przygodę ze sztuką zaczęła dopiero na emeryturze. Jak sama stwierdziła „Wolna od dotychczasowych obowiązków, nie ma czasu na nudę” i wstąpiła na Uniwersytet Trzeciego Wieku gdzie do tej pory realizuje swoje marzenia i pasje. Malarstwo było pierwszą dziedziną w której postanowiła się sprawdzić, początkowo pod kierunkiem Joanny Mysłek – Michnowskiej a następnie pod okiem Katarzyny Sas. Na jej drodze rozwoju artystycznego pojawił się także Mateusz Grobelny, który odsłonił przed nią tajemnicę sztuki ceramiki. Jej wielką pasją są także podróże po świecie, a przeżycia z nimi związane stanowią nieskończone źródło inspiracji w jej twórczości. Pani Halina urodziła się w 1945 roku w Krakowie. Ukończyła Technikum Odzieżowe we Wrocławiu. Życie zawodowe związała z Bolesławcem gdzie pracowała na kierowniczym stanowisku w Zakładach Dziewiarskich Hanka. Tu prowadziła także Zakład Konfekcyjny projektując ubiory.

W programie wieczoru również losowanie upominków FANTOWA BŁYSKAWICA – do wygrania garnek, ręcznik, kilka książek, kawa coś dla ducha i ciała oraz nagroda główna rajstopy! Upominki dla osób ubranych w stylistyce PRL! POTAŃCÓWKA w rytmie największych przebojów lat 70. i 80. POCZĘSTUNEK w stylu PRL: kaszanka, ogórek kiszony, śledź, czekolada, oranżada, kawa i herbata z cytryną.

Odpowiedni stój gwarancją dobrej zabawy i szansą na upominek!

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites