Dzień Ofiar Wypadków Drogowych

W niedzielę był Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych. Policja z okazji prowadziła m.in. działania uświadamiające kierowcom, jakie są najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń na drogach. Tylko na drogach powiatu bolesławieckiego od stycznia do połowy listopada doszło do 60 wypadków drogowych. Zginęło w nich 7 osób, a 71 zostało rannych.

Komunikat KWP we Wrocławiu:

18 listopad – Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych.

Bolesławieccy policjanci przypominają, że Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych jest obchodzony w trzecią niedzielę listopada każdego roku. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych, który przypada w tym roku na 18 listopada jest poświęcony pamięci wielu milionów zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, ich rodzinom, bliskim a także najbliższemu otoczeniu. Hołd w tym dniu oddawany jest również zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze Policji drogowej oraz specjaliści medyczni.

Światowy Dzień Ofiar Wypadków Drogowych ustanowiły same ofiary zdarzeń drogowych. Ciężar smutku i cierpienia, z którym boryka się ogromna liczba osób jest tym większy, że znaczna część ofiar to ludzie młodzi. Jednym z ważnych aspektów jest również to, że wielu zdarzeniom można było zapobiec. Brawura, lekkomyślność, lekceważenie przepisów ruchu drogowego to z pewnością elementy, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo. Bądźmy odpowiedzialni na drodze.

Na polskich drogach dziennie średnio ginie aż 8 osób, a ponad 108 zostaje rannych. W tym dniu, podobnie jak w minionych latach policjantki i policjanci pionu ruchu drogowego będą apelować o rozsądek oraz rozwagę na drodze.

Na drogach powiatu bolesławieckiego od stycznia do 15 listopada br. doszło do 60 wypadków drogowych, w których zginęło 7 osób a 71 zostało rannych.

Przez 12 miesięcy roku 2017 w naszym powiecie odnotowaliśmy 49 wypadków, w wyniku których śmierć poniosło 11 osób a 58 zostało rannych. Natomiast w roku 2016 w 80 wypadkach zginęło również 11 a 96 zostało rannych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nas samych. Apelujemy o rozwagę i rozsądek.

KPP Bolesławiec/KWP Wrocław

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites