Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest przez wiele miejskich i powiatowych służb oraz instytucji, które zajmują się pomocą w sferze socjalnej. W poniedziałek uroczystość z tej okazji odbyła się w Domu Pomocy Społecznej. Załodze Domu Seniora, jak potocznie mówi się o DPS-ie, podziękowali wiceprezydent Bolesławca i dyrektor tej miejskiej placówki.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Podziękowania w „Domu Seniora”.

Dzień Pracownika Socjalnego jest świętem wszystkich pracowników służb społecznych i ma wieloletnią tradycję. Dzień Pracownika Socjalnego jest okazją do podziękowań za codzienną pracę oraz nagród i wyróżnień. Z okazji święta Bogusław Szeffs, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bolesławcu, oraz wiceprezydent Kornel Filipowicz podziękowali personelowi placówki za trud i szczególne zaangażowanie oraz uwrażliwienie na potrzeby mieszkańców w celu zapewnienie im godnego życia.

Warto przypomnieć, że mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej, popularnie zwanego „Domem Seniora”, są osoby wymagające całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnoprawności. Personel DPS zapewnia mieszkańcom pomoc w codziennych czynnościach oraz zajęciach.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites