Finał strefy ręcznej

Mistrzem strefy jeleniogórskiej w piłce ręcznej chłopców ze szkół podstawowych została drużyna ze Smolnika. W finale strefy pokonała Nowogrodziec i w efekcie zagra pod koniec kwietnia w finale Województwa Dolnośląskiego.

Komunikat z Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Mini Ręcznej Chłopców.

W/w. mistrzostwa rozegrane zostały w ramach i według regulaminu Dolnośląskich Igrzysk, zgodnie z Kalendarzem Imprez SZS – Dolny Śląsk, dnia 11.04.17. w sali sportowej SP Nowogrodziec .

WYNIKI TECHNICZNE

Półfinały
SP 6 Jelenia Góra – SP Nowogrodziec 0 : 9 (0:5)
SP 1 Piechowice – SP Smolnik 7 : 11 (4:5)

O miejsca III – IV
SP 6 Jelenia Góra – SP 1 Piechowice 6 : 11 (2:6)

O miejsca I – II
SP Nowogrodziec – SP Smolnik 5 : 6 (3:5)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA FINAŁU

1. Szkoła Podstawowa Smolnik op. Sidor Mariusz
2. Szkoła Podstawowa Nowogrodziec op. Jasiński Wojciech
3. Szkoła Podstawowa 1 Piechowice op. Potkański Daniel
4. Szkoła Podstawowa 6 Jelenia Góra op. Rykaczewska Estera

Mistrzami Strefy zostali : Drozd Mateusz, Heller Miłosz, Kukiełka Gabriel, Farganus Maciej, Kwiatkowski Szymon, Najda Gabriel, Stelzer Krystian i Tarnarzewski Aleksander i to oni zagrają w Finale Wojewódzkim. (26.04.17 w Strefie Legnickiej).

Uczestniczące szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, za miejsca I – III uczestnicy medale, zwycięska drużyna puchar, a w zawodach uczestniczyło 38 chłopców, w tym 8 z licencją piłki nożnej, 5 z biathlonu i 1 z badmintona.