Finał “Szlachetnej Paczki”

Bolesławieccy wolontariusze Szlachetnej Paczki zakończyli tegoroczną akcję. Paczki trafiły do 33 rodzin z miasta i okolic, a ich wartość wyniosła 83 tys. zł. Średnia wartość paczki to 2,5 tys. zł. 23 wolontariuszy akcji uruchomiło aktywność niemal 3,5 tys. ludzi, którzy złożyli się na przygotowanie wszystkich paczek. Liderem Rejonu Bolesławieckiego była Agnieszka Baszczyj, a pomocą służyły parafia z Osiedla Staszica i Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Komunikat organizatora:

Rekordowa Szlachetna Paczka.

W tegorocznej edycji projektu do 33 rodzin z Bolesławca i okolic trafiła pomoc o wartości blisko 83 tysięcy złotych.

Kolejna, trzecia już, bolesławiecka edycja Szlachetnej Paczki przeszła do historii. Projekt z roku na rok przybiera na sile i łączy coraz więcej osób, a wartość przekazanej pomocy stale rośnie. Statystyki mówią same za siebie – 23 wolontariuszy, ponad 60 odwiedzonych rodzin, z czego 33 włączone do projektu, łączna wartość przekazanej pomocy – blisko 83 tys. zł, średnia wartość paczki – 2 500 zł, łączna liczba osób przygotowujących paczki – 3465. Tak w skrócie podsumować można trzecią edycję Szlachetnej Paczki w Bolesławcu, której zwieńczeniem był dwudniowy finał, który odbył się w miniony weekend.

Od sobotniego poranka świątecznie przystrojony magazyn, który podobnie jak w zeszłym roku, mieścił się w salce parafialnej przy kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przy ul. E. Orzeszkowej, tętnił życiem. Wolontariusze gościli darczyńców, którzy dostarczali przygotowane przez siebie paczki. Po wniesieniu na magazyn pakunków była też chwila na wspólną rozmowę przy herbacie i ciastku. Następnie wolontariusze dostarczali paczki do potrzebujących rodzin i towarzyszyli ich członkom w momencie otwierania pakunków. Nie obyło się bez łez szczęścia i wzruszenia. Relacja z tej chwili jest jedyną nagrodą, jednak absolutnie bezcenną, nagrodą jaką otrzymują darczyńcy.

– Chciałabym serdecznie podziękować moim wolontariuszom i pomocnikom za poświęcony czas i energię, darczyńcom za wielkie serca i przygotowanie wspaniałych paczek, rodzinom za zaufanie i otwartość, parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i ks. Andrzejowi Gidzińskiemu za udostępnienie sali na magazyn, kierowcom za pomoc w transporcie paczek, Warsztatom Terapii Zajęciowej za przygotowanie upominków dla darczyńców, fotografom za uwiecznienie finału i marszu z okazji otwarcia bazy rodzin, mediom za promocję projektu, drukarni Lendo za wydrukowanie banerów reklamowych – mówi Lider Rejonu Bolesławiec Agnieszka Baszczyj.

Do zobaczenia za rok!

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites