Flaga i hymn

Obchodzimy właśnie 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości więc zasadne jest przypomnienie sobie zasad używania narodowej symboliki. Dotyczy to przede wszystkim flagi narodowej i Hymnu Polski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych opublikowało specjalną broszurę i filmik, które wyjaśniają te kwestie. Warto więc po nie sięgnąć, by nie popełniać w tej kwestii błędów.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Kampania Społeczna MSWiA promująca szacunek dla FLAGI RP i HYMNU RP.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, w związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, przedstawia miniprzewodnik opracowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.

Publikacja wskazuje różnice między flagą a barwami narodowymi. Przypomina, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne na barwach narodowych i o tym powinien wiedzieć każdy polski kibic. W miniprzewodniku są także opisane błędy popełniane najczęściej podczas śpiewania Hymnu RP.

Miniprzewodnik jest streszczeniem dwóch poradników wydanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Biało-Czerwona” i „Hymn Polski”. Miniprzewodnik i poradniki w pełnej wersji są dostępne dla każdego do czytania i samodzielnego wydrukowania na stronie MSWiA.

Na witrynie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dostępne są publikacje:

Poradnik „Biało-Czerwona”

Poradnik „Hymn Polski”

Miniprzewodnik

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites