Fotografie seniorów z Zielonej Góry

W Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł” czynna jest wystawa koła fotograficznego z Zielonej Góry Fotooka. Koło działa przy tamtejszym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. A temat prac był proces powstawania ceramiki w bolesławieckiej Ceramice Artystycznej.

Komunikat BOK MCC:

W piątkowy wieczór, 8 grudnia w Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł” BOK – MCC odbył się wernisaż wystawy zielonogórskiego koła fotograficznego FOTOOKA. Wystawa jest efektem współpracy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Zielonej Góry i zakładów Ceramiki Artystycznej w Bolesławcu. Tematem prac jest proces powstawania bolesławieckich wyrobów ceramicznych. Wystawę można oglądać do końca roku.

W wernisażu wzięli udział m.in. słuchacze UTW z Bolesławca i Zielonej Góry. Gości witała Wiesława Olczyk – prezes UTW w Bolesławcu, Kornel Filipowicz — zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec oraz przedstawiciele zielonogórskiego UTW: inicjator wydarzenia Roman Czarnecki i Ewa Kwaśniewicz.

Na scenie, swoje talenty zaprezentowali słuchacze, którzy rozwijają swoje pasje na zajęciach UTW. Bolesławieccy seniorzy w zaprezentowali kobaltową etiudę, a chór prowadzony przez Dorotę Straburzyńską wykonał trzy pastorałki: „Przyszedł do nas Jezus”, „Z nieba wysokiego” oraz „Do mojego syneczka”. Odbył się również koncert zielonogórzanina, człowiek wielu pasji, Bogdana Sprinera.

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni do foyer, gdzie prezentowane są fotografie autorstwa uczestników zielonogórskiego koła fotograficznego FOTOOKA.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites