Fotografowie w Trutnovie

Po wizycie czeskich fotografów w Bolesławcu przyszła kolej na rewizytę w czeskim Trutnovie. To była kontynuacja warsztatów fotograficznych “Polsko – czeskie impresje fotograficzne. Bolesławiec – Trutnov 2017”, które współfinansowane są z pieniędzy unijnych. Poza zwiedzaniem i fotografowaniem, bolesławieccy i trutnovscy fotografowie rozmawiali też o dalszej współpracy.

Komunikat BOK MCC:

W sobotę, 23 września uczestnicy projektu „Polsko – czeskie impresje fotograficzne. Bolesławiec – Trutnov 2017” spotkali się w Trutnovie. Była to kontynuacja warsztatów, które odbyły się wcześniej w Bolesławcu. Uczestnicy projektu zwiedzili starą część miasta, odwiedzili Muzeum w Trurnovie, gdzie wyeksponowana jest wystawa prac Stowarzyszenia Podkarkonoskich Artystów – Plastyków. Oprócz zwiedzania i fotografowania, był czas na wymianę doświadczeń i rozmowy o przyszłości, aby nawiązana współpraca pomiędzy środowiskiem fotografów z Bolesławca i Trutnova zaowocowała kolejnymi ciekawymi projektami.

Efekt wrześniowej pracy warsztatowej będzie można obejrzeć w październiku na wystawie w Bolesławcu, a następnie w listopadzie, w Trutnovie.

Projekt pn. „Polsko – czeskie impresje fotograficzne. Bolesławiec – Trutnov 2017” ma na celu integrację środowisk fotograficznych Bolesławca i Trutnova, organizację wspólnej wystawy ukazującej piękno obu miast, zapisanych w kadrze. Służy nawiązaniu współpracy, wymianie doświadczeń, propagowaniu dziedzictwa kulturowego oraz integracji poprzez sztukę.

Realizowany jest przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki i Stowarzyszenie Podkarkonoskich Artystów – Plastyków w Trutnovie, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Fotograficznym CAMERA.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites