Gazociąg Czeszów-Wierzchowice

Uroczyście otwarto 14-kilometrowy odcinek gazociągu z Czeszowa do Wierzchowic na Dolnym Śląsku. Umożliwi od zwiększony odbiór gazu z Unii Europejskie, co jest elementem dywersyfikacji dostaw gazu do naszego kraju. Ten dolnośląski odcinek będzie częścią gazowego Korytarza Północ-Południe, który pozwoli na pełną integrację infrastruktury przesyłowej w tej części Europy.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Zakończenie budowy gazociągu relacji Czeszów-Wierzchowice.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w uroczystości z okazji zakończenia budowy gazociągu relacji Czeszów – Wierzchowice. Wspólnie z pozostałymi gazociągami, które powstają na Dolnym Śląsku, gazociąg ten umożliwi odbiór zwiększonych ilości gazu z Unii Europejskiej i stanowić będzie element Korytarza Północ-Południe.Wydarzenie odbyło się na terenie ZZU Czeszów.

Gazociąg wysokiego ciśnienia Czeszów – Wierzchowice o długości ok. 14 km i średnicy nominalnej 1000 mm zlokalizowany jest w województwie dolnośląskim na terenie gmin Zawonia i Krośnice. Jest on częścią Korytarza gazowego Północ-Południe, który pozwoli na pełną integrację infrastruktury przesyłowej w tej części Europy. Wartość całej inwestycji wynosi 91 mln zł.

Budowę gazociągu Czeszów-Wierzchowice wspierali: Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego oraz Wójtowie gmin, na terenie których była realizowana inwestycja.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites