Holowali skradzione auto

Nowogrodzcy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 22 do 25 lat, którzy ukradli samochód. Sprawcy zostali zatrzymani w momencie, gdy skradzione auto było holowane przez ich samochód. Złodzieje nie potrafili bowiem go uruchomić. W toku czynności śledczych okazało się też, że złodzieje mili na koncie też inne kradzieże. Grozić im będą kary więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Nie udało się uruchomić samochodu, który chcieli ukraść więc go holowali – zostali zatrzymani przez policjantów z Nowogrodźca.

Policjanci z Nowogrodźca zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu patrolując w godzinach nocnych miejscowość Wykroty zauważyli jadący samochód osobowy, który holował inne auto.

Podczas kontroli mężczyzn poruszających się „zespołem” pojazdów okazało się, samochód holowany pochodzi z przestępstwa i został tej samej nocy skradziony. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zatrzymani kilkanaście minut wcześniej na terenie gminy Nowogrodziec włamali się do tego pojazdu i dokonali jego kradzieży. Na miejscu zostało zatrzymanych 3 sprawców, którzy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wszyscy trzej podejrzani to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku od 22 do 25 lat.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, iż mają oni jeszcze na swoim koncie szereg innych kradzieży na terenie gminy Osiecznica, gdzie m.in. dokonali kradzieży wozu konnego i przyczepki samochodowej. Dodatkowo mundurowi z Nowogrodźca ustali, że sprawcy dokonali 2 włamań do garaży na terenie powiatu zgorzeleckiego.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zajmowanych przez 24-latka policjanci odzyskali przedmioty pochodzące z przestępstw, które później zostały przekazane prawowitym właścicielom.

Podejrzanym w związku z licznymi przestępstwami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites