Interwencja policjanta po służbie

Policjant z bolesławieckiej “drogówki” interweniował skutecznie będą już po służbie. Wracają do domu samochodem zwrócił uwagę na jadący przed nim samochód, który jechał zygzakiem. W momencie, gdy tamten się zatrzymał policjant zainterweniował i uniemożliwił podejrzanemu kierowcy dalszą jazdę. Po przybyciu patrolu policyjnego okazało się, że 65-letni mężczyzna z powiatu złotoryjskiego miał 2 promile alkoholu. Na dodatek samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Mężczyźnie grozić będzie kara do 2 lat więzienia.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Wracając ze służby do domu policjant zatrzymał pijanego kierowcę.

Policjant bolesławieckiej drogówki wracając ze służby do domu zauważył pojazd, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem się na pasie jezdni. Funkcjonariusz przez chwilę obserwował samochód jadący przed nim zygzakiem i w momencie, kiedy podejrzany na moment zatrzymał auto, podjął skuteczną interwencję. Policjant uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę, powiadamiając o tym funkcjonariuszy będących w służbie. Sprawdzenie wykazało, że kierowca ma prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie przed sądem, a grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu po skończonej służbie wracając do domu samochodem zauważył pojazd, który jedzie przed nim zygzakiem. Jechał chwilę za nim i w miejscu bezpiecznym, kiedy kierujący zatrzymał na moment auto policjant nie pozwolił, aby nietrzeźwy mężczyzna kontynuował dalszą jazdę.

Podczas rozmowy od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. Został on przekazany patrolowi będącemu aktualnie w służbie. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie 65-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego.

Ustalono także, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

65-latek odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i brak aktualnych badań technicznych pojazdu. Za przestępstwo, o które jest podejrzany grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites