“Jądro ciemności” w Teatrze

W piątek w południe zorganizowane grupy będą miały możliwość obejrzenia spektaklu “Jądro ciemności” Josepha Conrada, który w Teatrze Starym wystawi Teatr William-Es z Wałbrzycha. Ma to związek z Rokiem Conradowskim w Polsce. “Jądro ciemności” to powieść, na kanwie której powstał film “Czas Apokalipsy” Francisa Forda Coppoli.

Komunikat MBP w Bolesławcu:

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Teatru Starego na spektakl „Jądro ciemności” Josepha Conrada w wykonaniu aktorów Teatru William-Es
w piątek, 29 września, godzina 12.00.

Rok Conradowski jest świetną okazją do przybliżenia twórczości cenionego pisarza i podróżnika. “Jądro ciemności”, jedna z najsłynniejszych książek Josepha Conrada wciąż inspiruje kolejne pokolenia artystów. Amerykański reżyser Francis Ford Coppola nakręcił na jej podstawie kultowy film “Czas Apokalipsy”. Teraz zaś, dzieło Conrada zaistniało na deskach teatru. Obejrzymy je w wykonaniu aktorów Teatru William-Es z Wałbrzycha. Widowisko stworzone zostało z myślą o młodych ludziach, stojących u progu dorosłości. Przybliża problemy egzystencjalizmu, zagrożenia, które niesie ze  sobą nasza cywilizacja, obnaża, często skrywane, ciemne strony ludzkiej duszy.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites