Japońska wystawa

W Muzeum Ceramiki przy ulicy Mickiewicza do obejrzenia jest wystawa zatytułowana “Podróż do Japonii”. To eksponaty ze zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Są stroje japońskie i przedmioty codziennego użytku. Przy okazji wystawy odbywają się też warsztaty kaligrafii japońskiej, origami oraz ozdobnego pakowania prezentów.

Komunikat UM Bolesławiec:

Poznają tajniki kaligrafii japońskiej, furoshiki, origami.

W Muzeum Ceramiki w Bolesławcu można oglądać wystawę „Podróż do Japonii” ze zbiorów Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Na ekspozycji pokazano m.in. ceramiczne czarki i wazony używane podczas ceremoniału picia herbaty oraz naczynia do układania ikebany. Ponadto zaprezentowano elementy tradycyjnych strojów japońskich – kimono i pasy obi. Uzupełnienie wystawy stanowią fotografie Ze’eva Aleksandrowicza z podróży do Japonii w 1934 r. oraz rysunki Andrzeja Wajdy i drzeworyty Hiroshige Utagawy.

Duże zainteresowanie zwiedzających wzbudzają warsztaty, na których uczestnicy wykonują figurki origami, poznają tajniki kaligrafii japońskiej oraz próbują swoich sił podczas warsztatów furoshiki czyli ozdobnego pakowania prezentów. Każda edycja warsztatów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dotychczas udział wzięło kilkuset, nie tylko najmłodszych, bolesławian. Więcej na www.boleslawiec.eu.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites