“Jedynka” druga

Drugie miejsce zajęli bolesławianie w finale strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej szkół podstawowych. Chłopcy ze Szkoły podstawowej nr 1 w finałowym meczu przegrali 1:7 z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 6 z Jeleniej Góry. Podopieczni Adriana Bernackiego wygrali swoją grupę, ale mistrzowie strefy okazali się za mocni w tym roku.

Komunikat z Finału Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Mini Piłce Nożnej Chłopców.

Mistrzostwa rozegrane zostały zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S. – Dolny Śląsk, w ramach i według regulaminu Dolnośląskich Igrzysk, dnia 22.05.17. na boisku „ORLIK” w SP 1 Bolesławiec. Mecze odbywały się w dwóch grupach systemem każdy z każdym, następnie grane były półfinały zgodnie z regułą 1A z 2B oraz 2A z 1B, następnie mecze o miejsca.

WYNIKI GRUPY A WYNIKI GRUPY B
SP 1 Bolesławiec – SP 2 Lwówek Śl. 2 : 0 (2:0) SP Pieńsk – SP Nowogrodziec 0 : 1 (0:0)
SP 2 Kam. Góra – SP Smolnik 1 : 1 (1:0) SP Nowogr. – SP 6 Jel.Góra 0 : 5 (0:4)
SP 1 Bolesławiec – SP 2 Kam. Góra 2 : 0 (0:0) SP 6 Jel..Góra – SP Pieńsk 6 : 3 (3:0)
SP 2 Lwówek Śl. – SP Smolnik 0 : 0
SP 2 Kam. Góra – SP 2 Lwówek Śl. 1 : 4 (0:3)
SP Smolnik – SP 1 Bolesławiec 2 : 1 (2:0)

TABELA GRUPY A TABELA GRUPY B

1. SP 1 Bolesławiec 6 pkt. 5 : 2 1. SP 6 Jelenia Góra 6 pkt. 11 : 3
2. SP Smolnik 5 3 : 2 2. SP Nowogrodziec 3 1 : 5
3. SP 2 Lwówek Śl. 4 4 : 3 3. SP Pieńsk 0 3 : 7
4. SP 2 Kamienna Góra 1 2 : 7

PÓŁFINAŁY :
SP 1 Bolesławiec – SP Nowogrodziec 4 : 2 (3:1)
SP Smolnik – SP 6 Jelenia Góra 0 : 6 (0:4)

O miejsca III – IV :
SP Nowogrodziec – SP Smolnik 1 : 0 (0:0)

O miejsca I – II :
SP 1 Bolesławiec – SP 6 Jelenia Góra 1 : 7 (0:7)

8. SP 1 KOWARY nie dotarła na zawody.

Mistrzami Strefy Jeleniogórskiej zostali : Bajor Igor, Chwieduk Piotr, Gerstenstein Łukasz, Lewkowicz Mikołaj, Lewkowicz Kacper, Seta Miłosz, Staszak Tomasz, Steffen Aleksander, Witek Krzysztof i Zielonka Jakub w/w. zagrają w Finale Wojewódzkim 9.06.17. w Lubinie.
Wszystkim uczestniczącym Szkołom wręczono dyplomy, zawodnicy drużyn z miejsc I – III otrzymali medale, zwycięska drużyna puchar, a w zawodach uczestniczyło 66 zawodników w tym 22 z licencją piłki nożnej.