Kalendarz oświaty 2017/18

Ministerstwo edukacji opublikowało kalendarz ferii na przyszły rok szkolny. Nauka w szkołach rozpocznie się w poniedziałek 4 września. Ferie zimowe rozpoczną się 15 stycznia, a wakacje 24 czerwca. Od 15 stycznia swoje dwutygodniowe ferie zimowe rozpoczną, jako pierwsi, m.in. uczniowie z Dolnego Śląska.

Serwis Samorządowy PAP:

Kalendarz 2017/2018. Szkoła zaczyna się 4 września, a letnie wakacje 24 czerwca.

Ferie zimowe rozpoczną się 15 stycznia, a wakacje 24 czerwca- ministerstwo edukacji opublikowało kalendarz roku szkolnego 2017/2018.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie rozpoczną zajęcia 4 września, w poniedziałek. Najbliższa przerwa w nauce nastąpi po niespełna czterech miesiącach – tradycyjnie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i potrwa od 23 do 31 grudnia.

Ferie zimowe rozpoczną się 15 stycznia. Pierwsi na dwutygodniowy odpoczynek udadzą się uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Jako ostatnie odpoczynek będą miały dzieci ze szkół z woj. kujawsko – pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego. Tam ferie odbędą się w dniach 12 – 25 lutego.

Wiosenna przerwa świąteczna potrwa od 29 marca do 3 kwietnia 2017 r. Natomiast wakacje rozpoczną się 23 czerwca i potrwają do 31 sierpnia.

Terminy egzaminu gimnazjalnego, maturalnego oraz potwierdzającego kwalifikacje zawodowe ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Kalendarz roku szkolnego publikujemy w załączniku pod artykułem.

Źródło: MEN
jma/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites