Kapela Herbutów i poczęstunek

Uczta muzyczna i kulinarna dla miłośników bałkańskich rytmów i smaków czeka tych wszystkich, którzy zechcą się we wtorek wybrać do Centrum Integracji Kulturalnej “Orzeł”. Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni zorganizuje tam wieczór z muzyką bałkańską, który wypełni koncert Kapeli Herbutów oraz degustacje pity i dobrej kawy. To pierwsze spotkanie z cyklu “Ocalić od zapomnienia”. Początek o 16.00 we wtorek 28 marca.

Komunikat BOK MCC:

Stowarzyszenie zaprasza na wieczór z muzyką bałkańską.

Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół zaprasza na cykl otwartych spotkań ukazujących kulturowe i kulinarne bogactwo tradycji przodków, na których prezentowana będzie tradycyjna muzyka, kuchnia i obyczaje. Spotkania odbywać się będą w ramach projektu współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.
Pierwsze, odbędzie się 28 marca, o godz.16.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Będzie to wieczór z muzyką bałkańską. W programie: koncert Kapeli Herbutów, występ Chóru, degustacja pity i dobrej kawy… czarnej jak noc, gorącej jak piekło i słodkiej jak miłość..!

„Ocalić od zapomnienia – kultura, tradycje, obyczaje reemigrantów z Bośni” to kontynuacja projektu rozpoczętego w 2015 roku, jako cyklu otwartych spotkań, których celem jest przekazywanie w atrakcyjny sposób naszej historii młodszym pokoleniom. W roku 2016 spotkania organizowane były pod kątem 70. rocznicy powrotu Polaków z Bośni. Tegoroczny projekt zakłada organizację otwartych spotkań ukazujących kulturowe i kulinarne bogactwo tradycji naszych przodków. Głównym celem projektu jest zapoznanie z obyczajami i zwyczajami oraz tradycjami a także utrwalenie pamięci o historii Bośniaków, ich tradycji, lokalnych zwyczajach, a także o mieszkańcach, którzy wnieśli ważny wkład w historię Bolesławca. W ramach projektu powstanie film dokumentalny o Stowarzyszeniu, nad którym pracę rozpoczął Szymon Wasylów z REDfilmproduction.

Gościem pierwszego spotkania będzie  Kapela Herbutów koncertująca od ponad 28 lat. W repertuarze ma utwory ludowo – biesiadne, melodie bałkańskie oraz utwory własne, autorstwa Józefa Herbuta.

Więcej o projekcie i kolejnych spotkaniach na www.reemigrancizbosni.pl i profilu facebook.com/reemigrancizbosni.

Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście komu przekazać 1% swojego podatku, możecie wesprzeć działalność Stowarzyszenia Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół wpisując w swoim rozliczeniu KRS 0000376247. (info BOK-MCC)

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites