Kara za spalanie śmieci

Bolesławieccy strażnicy miejscy kolejny raz ukarali osoby, które spalały w ognisku odpady budowlane. Działo się to na jednej z budów przy ulicy Żołnierzy Wyklętych. Strażnicy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu osiedla i po przybyciu na miejscu ukarali mandatem karnym mężczyznę, który spalał worki po cemencie.

Komunikat Straży Miejskiej w Bolesławcu:

Palił odpady, złapany na gorącym uczynku.

Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim powrócił problem spalania odpadów w przydomowych piecach. Ponadto warunki atmosferyczne sprzyjają porządkom ogródków działkowych i przydomowych, podczas których często spalane są odpady, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów prawa, jak również zanieczyszcza nasze środowisko. Niska emisja i smog to zjawiska, które niestety nie omijają Bolesławca.

Dnia 5 października 2018 roku dyżurny Straży Miejskiej w Bolesławcu otrzymał zgłoszenie o dużym zadymieniu w okolicach ul. Śluzowej. Skierowany na miejsce patrol zauważył na terenie jednej z trwających budów przy ul. Żołnierzy Wyklętych duże ognisko, z którego wydobywały się kłęby dymu. Jak się okazało jeden z pracowników spalał w nim odpady budowlane m.in. worki po cemencie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy!!! To od nas zależy jakość naszego powietrza i tym samym zdrowie nasze oraz naszych bliskich. Tymczasem zupełnie bezmyślnie niektórzy pozbywają się różnego rodzaju odpadów, spalając je na powietrzu oraz wrzucając do pieców.

Pomimo obowiązującego zakazu spalania odpadów i częstych kontroli, połączonych z akcją informacyjną, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Bolesławcu nadal ujawniają oraz otrzymują tego typu zgłoszenia od mieszkańców miasta.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites