Kierowali bez „prawka”

W ciągu jednego dnia 14 marca bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy mieli zatrzymane prawa jazdy. Najpierw w Golnicach był to 38-letni bolesławianin, a potem w Milikowie 48-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec. Obaj mężczyźni staną przed sądem, a grozić im może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Usiedli za kierownicę pomimo cofniętych uprawnień, dodatkowo jeden z kierowców podał fałszywe dane.

W jeden wieczór policjanci zatrzymali dwóch kierowców z cofniętymi uprawnieniami do kierowania. Zatrzymani za niestosowanie się do decyzji organu odpowiedzą przed sądem, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj, 14 marca w Golnicach policjanci bolesławieckiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 38-letni mieszkaniec Bolesławca. Kiedy mundurowi zaczęli sprawdzać stan techniczny pojazdu kierowca przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawdzenie 38-latka w policyjnych systemach potwierdziło, że kierujący ma cofnięte uprawnienia do kierowania.

Cztery godziny później inny patrol Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli pojazd osobowy w miejscowości Milików. Kiedy policjanci chcieli ustali tożsamość zatrzymanego ten podał nie swoje dane. Kiedy mundurowi ustalili prawdziwe dane osobowe mężczyzny okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec ma cofnięte uprawnienia do kierowania od 2008 r.

Zatrzymani bez uprawnień do kierowania odpowiedzą przed sądem. Za ten czyn grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

48-latek dodatkowo odpowie za umyślne wprowadzenie w błąd policjantów co do swojej tożsamości za co grozi kara grzywny.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites