Kolej remontowała Dom Dziecka

Pracownicy Kolei Dolnośląskich poświęcili ostatni weekend na pracę przy remoncie pokoi mieszkalnych w Domu Dziecka w Golance koło Prochowic. Kilkunaście osób remontowało pokoje, a fundusze na to pochodziły z nagrody, którą otrzymały Koleje na branżowych targach Trako. To nie pierwszy przypadek podobnej pomocy. Koleje Dolnośląskie wspierały wcześniej również schroniska dla zwierząt.

Komunikat prasowy Kolei Dolnośląskich:

Koleje Dolnośląskie wyremontowały pokoje w Domu Dziecka w Golance.

To był szczególny weekend dla Kolei Dolnośląskich. Kilkunastoosobowy zespół złożony z pracowników KD wyremontował pokoje mieszkalne Domu Dziecka z dolnośląskiej Golanki.

Wszystko zaczęło się od nagrody finansowej, którą Koleje Dolnośląskie otrzymały podczas targów Trako – największego spotkania branży transportu szynowego w Polsce. Decyzją zarządu, to pracownicy mogli zadecydować na co zostaną przeznaczone zdobyte pieniądze. Ci nie mieli wątpliwości i postawili na wyremontowanie Domu Dziecka w Golance.

– To nasz zaprzyjaźniony ośrodek, z którym współpracujemy już od ponad dwóch lat. Zawsze z chęcią tam wracamy i wspieramy jak tylko możemy. Nasi pracownicy po raz kolejny pokazali, że warto pomagać. Poświęcili swój wolny czas i w pocie czoła pracowali od rana do nocy. To właśnie dzięki nim pokoje w Domu Dziecka w Golance zyskały nowe oblicze – mówi Prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa podjęta przez pracowników Kolei Dolnośląskich, którzy przez cały rok bardzo mocno angażują się w społeczne inicjatywy.

– Całymi rodzinami wspieramy potrzebujących na Dolnym Śląsku. Nie zapominajmy również o tym, że wspieraliśmy m.in. schroniska dla zwierząt – dodaje Piotr Rachwalski.

Pracownicy Kolei Dolnośląskich w swoich wypowiedziach podkreślają, że tym razem wybór był dla nich oczywisty i warto było poświęcić weekend, aby na twarzach podopiecznych Domu Dziecka zobaczyć uśmiech.

– Czemu to zrobiliśmy? Wydaje się naturalne, że trzeba sobie pomagać. Jest potrzeba, to działamy. Zresztą to nie jest pierwszy raz kiedy coś robimy dla wychowanków Domu Dziecka. Zżyliśmy się już z nimi po prostu – podsumowuje jeden z pracowników Kolei Dolnośląskich.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites