Koleją do Skalnego Miasta

Kolejami Dolnośląskimi będzie można już od tej soboty dojeżdżać do Skalnego Miasta w Czechach. Będzie to weekendowe połączenie na trasie Wrocław – Wałbrzych – Adrspach w Czechach. Pociąg wyjeżdżać będzie o świcie z Wrocławia i wieczorem wracał. Cały dzień będzie więc można spędzić na wędrówkach po bardzo ciekawym turystycznie terenie.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Koleje Dolnośląskie pojadą do Skalnego Miasta.

28 kwietnia Koleje Dolnośląskie uruchomią kolejne połączenie. W każdy weekend mieszkańcy Wrocławia i Wałbrzycha będą mogli dojechać bezpośrednio do Skalnego Miasta w czeskiej miejscowości Adrspach.

– To kolejny bardzo atrakcyjny kierunek dla mieszkańców Dolnego Śląska oraz turystów, którzy przyjeżdżają podziwiać nasz region i najbliższe okolice. Stawiamy na stały rozwój Kolei Dolnośląskich, zarówno pod względem nowoczesnego taboru jak i codziennej oferty. Podróż z Wrocławia Głównego do Adrspach potrwa niecałe 3 godziny i będzie możliwa w weekendy oraz święta. To doskonała alternatywa dla lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas – komentuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Mieszkańcy Dolnego Śląska będą mogli spędzić w Skalnym Mieście cały dzień. Pociąg do Adrspach wyjedzie już o 5:46 rano, natomiast powrót zaplanowano na 18:50. Atrakcyjna jest również cena przejazdu, bowiem za bilet normalny z Wrocławia do Adrspach i z powrotem zapłacimy 48 złotych. Istotne jest również to, że bilet będzie ważny przez cały weekend. Trasę Wrocław – Adrspach obsługiwać będą dwuczłonowe, spalinowe zespoły trakcyjne Kolei Dolnośląskich.

– Jest to wspólny projekt przedstawicieli strony polskiej i czeskiej – mówi Jerzy Michalak z Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Skalne Miasto to świetna atrakcja turystyczna, położona w niedalekiej odległości od Wrocławia. Uważam, że warto odwiedzić to miejsce, spędzając aktywnie czas i podróżując wygodnie koleją – dodaje.

Warto podkreślić, że Adrspach zachwyca nawet najbardziej wymagających amatorów górskiej turystyki, dlatego też w sezonie panuje tam naprawdę duży ruch turystyczny. Okolice Skalnego Miasta to świetne miejsce nie tylko dla miłośników pieszych wędrówek, ale także dla rowerzystów., którzy w pociągach KD będą mogli skorzystać ze specjalnych stojaków.

Rozkład jazdy:

Dojazd: Wrocław Gł. 5:46 – Wałbrzych Miasto 7:04 – Mezimesti 8:07 – Adrspach 8:45
Powrót: Adrspach 18:50 – Mezimesti 19:18 – Wałbrzych Miasto 20:28 – Wrocław Główny 21:32

Ceny biletów:
1. Wrocław Główny – Adrspach 24zł
2. Dzieci do lat 6 bezpłatnie
3. Dzieci do lat 15 – 50% zniżki

Cennik oraz szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na www.kolejedolnoslaskie.eu/pl.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites