Kolonie TPD

Przed kilkoma dniami zakończył się pierwszy turnus kolonii letnich w Jarosławcu nad Bałtykiem, które zorganizowało bolesławieckie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Jak zwykle w trakcie kolonii jej uczestnicy mieli wiele różnych wycieczek i atrakcji na miejscu. Poza tym uczestniczyli w warsztatach tanecznych, zajeciach sportowych i plastycznych. Po raz kolejny kolonie TPD wspomogli: Fundacja KGHM Polska Miedź, Miasto Bolesławiec i Powiat Bolesławiecki.

Komunikat TPD w Bolesławcu:

20 lipca zakończył się I turnus kolonii letniej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Bolesławcu.

Po raz kolejny uczestnicy kolonii wypoczywali w nadmorskim Jarosławcu i korzystali nie tylko z uroków morza, ale również uczestniczyli w rozmaitych imprezach, zabawach i wycieczkach. Najważniejsze z nich to: warsztaty taneczne prowadzone przez uczestnika programu „You can dance”, liczne zajęcia sportowe i plastyczne, spektakl teatru „Krokodyl”, uliczny pokaz cyrkowych sztuczek oraz wycieczki. Podczas jednej z nich- nad jezioro Wicko dzieci uczyły się węzłów, zaznajamiały z podstawami survivalu i pierwszej pomocy oraz płynęły żaglówką. Podczas drugiej uczestnicy mieli możliwość płynięcia statkiem, zwiedzania latarni morskiej oraz dłuższej zabawy w parku edukacji i rozrywki „Leonardia”.

Wśród atrakcji nie można pominąć tradycyjnych, kolonijnych imprez, które wywoływały wielkie emocje i na pewno na długo pozostaną w pamięci. Był to przede wszystkim chrzest morski, pokaz mody kolonijnej przy muzyce, wybory Miss i Mistera kolonii, kolonijne śluby zakończone orszakiem weselnym oraz olimpiada sportowa.

Trzeba przyznać, że atrakcji było mnóstwo i każdy dzień przynosił wiele pozytywnych, nowych wrażeń.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites