Komitet sterujący w Bolesławcu

Informowaliśmy niedawno o tym, że Piotr Roman został wybrany na wiceprezydenta Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich. Bolesławiec od kilku lat jest jej członkiem. Ale nasze miasto stało się też siedzibą Lokalnego Komitetu Sterującego tej federacji dla całej Polski. W całej Europie zrzesza ona 60 miast z 13 krajów.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Bolesławiec siedzibą Lokalnego Komitetu Sterującego Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich.

Prezydent Bolesławca Piotr Roman otrzymał zaszczytną funkcję wiceprezydenta Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich, a Bolesławiec został wybrany jako siedziba Lokalnego Komitetu Sterującego, odpowiedzialnego za koordynowanie działań Federacji  w Polsce.

Obecnie Europejska Federacja Miast Napoleońskich, kierowana przez prezydenta Charlesa Bonaparte, zrzesza 60 miast z 13 krajów (od Portugalii po Rosję), zarządzanych przez 13 lokalnych komitetów pilotażowych (Niemcy-Czechy, Walonia, Hiszpania-Portugalia, Włochy, Polska, Rosja-Białoruś, Chorwacja, Grecja i 5 komitetów we Francji), a jej działania wspiera międzynarodowy komitet naukowy.

W ramach organizacji Federacji oraz w Radzie Programowej przewidziana jest oficjalna  wiceprezydencja dla każdego kraju, m.in. w Niemczech prace koordynuje Jena, w Belgii Waterloo, w Hiszpanii Vittoria. Ważną rolą Lokalnych Komitetów Sterujących w każdym z krajów jest organizacja oficjalnego szlaku Destination Napoleon, który otrzymał certyfikat Rady Europy jako Europejski Szlak Kulturowy. Federacja pracuje nad rozmaitymi projektami z dziedziny urbanistyki, rozwoju lokalnego, nad rozwijaniem zasad używania marki Destination Napoleon przez lokalnych prywatnych i publicznych interesariuszy. Jej działania skupiają się na rozwijaniu możliwości korzystania z programów europejskich nie tylko w kontekście tematów napoleońskich, ale też w zakresie takich tematów jak: turystyka, zrównoważony rozwój, działania na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Zaszczytna funkcja dla prezydenta Bolesławca została nadana podczas walnego zgromadzenia Europejskiej Federacji Miast Napoleońskich, które odbyło się 22-23.10.2016 r. w chorwackim mieście Orebić. Więcej na www.boleslawiec.eu.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites