Koncerty Melikosa

Uczniowski Chór Melikos z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 koncertował w grudniu kilka koncertów poza Bolesławcem. Na scenie Politechniki Wrocławskiej dał koncert w ramach 43. Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich. Natomiast w Akademii Muzycznej we Wrocławiu bolesławieccy chórzyści wystąpili w koncercie finałowym Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2016.

Komunikat UM w Bolesławcu:

Grudniowe koncerty Chóru Melikos.

Chór z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu powstał 16 lat temu. Wielokrotnie brał udział w krajowych i międzynarodowych konkursach, festiwalach oraz spotkaniach chóralnych. Do tej pory dał ponad 150 koncertów a także wziął udział w nagraniu płyty „Cztery pory roku” w studiu Polskiego Radia we Wrocławiu. Jest laureatem wielu nagród chóralnych.

Chór współpracuje z wieloma chórami dziecięcymi i młodzieżowymi z Polski, Czech, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Od roku 2006 uczestniczył w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, aktualnie program nazywa się „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”.

Od roku 2014 chór pracuje w dwóch zespołach: Chór Melikos 1 (uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum) oraz Chór Dziecięcy Melikos 2 (uczniowie kl.1-6 szkoły podstawowej).
Obie grupy w bieżącym miesiącu koncertowały we Wrocławiu.

2 grudnia 2016, Chór Melikos 1 wystąpił na scenie Politechniki Wrocławskiej w ramach 43. Festiwalu Barbórkowego Chórów Akademickich, podczas którego wykonał następujące utwory: Sesere eeye (tradycyjna piosenka i taniec z wysp w Cieśninie Torresa), Noyana (tradycyjna piosenka południowoafrykańska), Clear the line (pios. Amerykańska, arr. Mary Goetze), Sing, sing (sł. i muz. Alan Woods) oraz Have a merry one (sł. i muz. Mary Lynn Lightfoot). Chór był najmłodszym wykonawcą festiwalowym.

17 grudnia br., Chór Dziecięcy Melikos 2, koncertował w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Chór znalazł się w gronie 250 chórzystów, którzy wystąpili na koncercie finałowym Programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2016. W pierwszej części koncertu chórzyści wykonali fragmenty suity na chór dziecięcy „Zagrajmy w muzykę” Jana Krutula i piosenki z filmów W. Disneya. W drugiej części koncertu, połączone chóry wraz z orkiestrą z Wałbrzycha wykonały siedem  polskich kolęd w opracowaniu Witolda Lutosławskiego oraz piosenkę z filmu „Pan od muzyki”.

Założycielką i dyrygentką chóru Melikos jest Izabela Kulpa.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites