Konferencja dla rzemiosła

W przyszłą środę Urząd Marszałkowski zorganizuje konferencję dla dolnośląskich rzemieślników. Odbędzie się ona w Centrum Konferencyjnym Wrocławskiego Parku Przemysłowego i dotyczyć będzie nowoczesnych technologii w rzemiośle. Zapisy na konferencję prowadzone będą do 17 sierpnia. Dokładne informacje dostępne są na witrynie internetowej Urzędu Marszałkowskiego.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Dolnoślązacy stawiają na rzemiosło – browary, serowarnie, rękodzieło.

„Dolnośląskie rzemiosło – w poszukiwaniu jakości i oryginalności” – to temat konferencji, którą organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Nowoczesne technologie w rzemiośle na Dolnym Śląsku, rzemieślnicze browary, dojrzewalnie sera, specjalistyczne piekarnie i rękodzieło. Te i jeszcze więcej przykładów na odradzającą się branżę rzemieślniczą będzie można poznać podczas konferencji.

Odbędzie się ona w środę 22 sierpnia 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Wrocławskiego Parku Przemysłowego przy ul. Fabrycznej 10 we Wrocławiu.

Zapisy do udziału w niej zakończą się 17 sierpnia.

– Jest kilka powodów, dla których chcemy się spotkać z całą dolnośląską branżą rzemieślniczą, ale też wszystkimi zainteresowanymi rzemiosłem. Przede wszystkich chcemy zaprezentować i poopowiadać o potencjale przedsięwzięć aktywnych Dolnoślązaków. Chcemy również porozmawiać ze środowiskiem rzemieślników o tym, na jakie bariery napotykają, a także jak wspólnie możemy je usunąć. Spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie czy sukces w tej branży jest możliwy. A trzeba pamiętać, że na naszych oczach zmieniają się trendy konsumenckie i rośnie zainteresowanie produktami indywidualnymi, oryginalnymi i wyjątkowymi, więc z pewnością jest to szansa dla rzemiosła i rękodzieła. Czy dolnośląscy rzemieślnicy ją wykorzystają? Będziemy o tym dyskutować – mówi Iwona Krawczyk, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, która już w 2016 r. zainicjowała specjalny program wsparcia dolnośląskiego rzemiosła poprzez promocję produktów rzemieślniczych oraz zainteresowanie niszowymi branżami młodego pokolenia.

Konferencja ma być także elementem podsumowującym dotychczasowe działania. A wezmą w niej udział między innymi przedstawiciele zawodów rzemieślniczych, którzy podczas dyskusji panelowych podzielą się swoim doświadczeniem, opowiedzą o sukcesach, ale też problemach, z którymi się borykają. Dyskusja w gronie przedstawicieli zawodów rzemieślniczych i ekspertów na temat szans i barier rozwoju tego sektora gospodarki, oraz wypływające z niej wnioski mają pomóc samorządowi województwa do zainicjowania nowych działań wspierających rzemiosło.

Konferencja, organizowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego a współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Wałbrzych 2000 oraz Dolnośląska Izba Rzemieślnicza. Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do piątku, 17 sierpnia.

Więcej informacji i formularz zgłoszenia:

http://www.umwd.dolnyslask.pl/gospodarka/aktualnosci/artykul/-2e3085e966/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites