Konkurs „112 ratuje życie”

Wyłonieni zostali laureaci powiatowego szczebla Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Przedszkolnych „112 ratuje życie”. Zostali nimi: Jessica Gołyga, Paulina Stupiec, Malwina Sondaj, Bartosz Wojewódka i Julia Puławska. Prace tych przedszkolaków rywalizować teraz będą z innymi na szczeblu wojewódzkim.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

112 ratuje życie.

III Edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci Przedszkolnych w grupie wiekowej 5-6 lat pod hasłem „112 ratuje życie”. 18 maja 2018 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej szczebla powiatowego, w ramach konkursu plastycznego „112 ratuje życie”.

Komisja zgodnie z regulaminem spośród wszystkich nadesłanych prac z przedszkoli z terenu powiatu bolesławieckiego wybrała 5 najlepiej ocenionych prac. Wybrane prace zostały przesłane do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i wezmą udział w konkursie szczebla wojewódzkiego. Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 przez dotarcie do jak największej ilości dzieci w przedszkolach. Priorytetem jest podkreślenie ogromnej roli numeru alarmowego w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska. W trosce o bezpieczeństwo ludzi ważne jest aby systematycznie przypominać o zasadach korzystania z numeru 112 oraz uświadamiać kiedy i w jaki sposób należy z niego korzystać. Konkurs zwraca uwagę na naukę właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska i kształtowanie odpowiednich zachowań dzieci w obliczu nagłych zdarzeń. Z obserwacji można zauważyć, iż poprzez dzieci trafiamy również do ich rodziców, dziadków co powiększa grono osób potrafiących w odpowiedni sposób użyć numeru 112 – jako ratującego życie.

LISTA LAUREATÓW szczebla powiatowego konkursu „112 ratuje życie”:

1. Jessica Gołyga – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Bolesławcu
2. Paulina Stupiec – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 6 w Bolesławcu
3. Malwina Sondaj – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu
4. Bartosz Wojewódka – Prywatne Przedszkole „SMERFIKI” w Bolesławcu
5. Julia Puławska – Miejskie Przedszkole Publiczne nr 4 w Bolesławcu. Gratulujemy.

(Biuro Zarządzania Kryzysowego)

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites