Konkurs dla klastrów energetycznych

Ministerstwo Energii zaprasza samorządy lokalny do udziału w konkursie dla klastrów energetycznych. Wiele z samorządow, podobnie jak, bolesławiecki, uczestniczy w takich klastrach, by negocjować korzystniejsze umowy na dostawę energii. Konkurs ma więc na celu pokazanie tych najlepszych i najciekawszych rozwiązań, które będą tworzyć tzw. “dobre praktyki.

Serwis Samorządowy PAP:

Konkurs klastrów. Ministerstwo Energii nagrodzi najlepsze klastry energetyczne.

Resort energii zaprasza do udziału w konkursie dla klastrów energetycznych, z których wiele zawiązują lub uczestniczą w nich samorządy.

Celem organizowanego przez Ministerstwo Energii konkursu jest wyróżnienie specjalnym certyfikatem tych klastrów energii, które zaprezentują najlepszą strategię swojego rozwoju (powinna ona przede wszystkim uwzględniać m.in. lokalne potrzeby energetyczne danego terenu przy wykorzystaniu lokalnego potencjału i dostępnych zasobów).

Wyróżnione klastry otrzymają „Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii” i jako takie zostaną włączone w działania ME w zakresie wymiany doświadczeń w ramach klastrów i promocji dobrych praktyk.
Zgłoszenia można nadsyłać od 21 sierpnia do 30 września 2017 r. za pomocą formularza dostępnego na stronie ministerstwa pod linkiem:

http://www.me.gov.pl/node/27450

Pytania związane z konkursem należy przesyłać na adres: klastryenergii@me.gov.pl

jmk/

Źródło: Ministerstwo Energii

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites