Konkurs filmowy rozstrzygnięty

Bolesławiecka Policja, BOK MCC i Sanepid rozstrzygnęli IV konkurs filmowy zatytułowany: Masz jedno życie. Drugiej szansy nie będzie. Pierwsze miejsce zajął film „Odjazd” nakręcony przez uczniów II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu. Uczniowie tego gimnazjum zajęli też drugie miejsce. Natomiast na trzecim uplasował się film uczniów z Gimnazjum Samorządowego nr 1.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Prewencja inaczej – nagrody dla lureatów IV edycji konkursu na film profilaktyczny pn. „Masz jedno życie. Drugiej szansy nie będzie”.

IV edycję konkursu filmowego wygrali uczniowie z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu. Młodzież zaprezentowała jaki wpływ na życie młodego człowieka mogą mieć używki. Autorzy filmów zostali nagrodzeni i wyróżnieni.

W Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu obyło się wręczenie nagród laureatom IV edycji konkursu filmowego „Masz jedno życie. Drugiej szansy nie będzie”. Głównym założeniem było przygotowanie przez uczniów filmu o charakterze profilaktycznym, który pokaże rówieśnikom negatywny wpływ używek. Zadaniem filmu zgłoszonego do konkursu było m.in. promowanie zdrowego stylu życia, ukazanie szkodliwego wpływu używek na człowieka, kształtowanie postaw asertywnych, wzmocnienie postaw służących zdrowiu na poszczególnych etapach rozwoju osobistego, uświadomienie konsekwencji prawnych związanych ze stosowaniem używek przez młodzież.

Nagrody uczniom wręczył mł. insp. Ryszard Podbucki I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu i przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bolesławcu.

Nagrody zdobyli:
I miejsce film pt. „Odjazd” autorstwa uczniów II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu,
II miejsce film pt. „Devil” zgłoszony przez uczniów II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu,
III miejsce dla filmu pt. „Masz jedno życie. Powtórki nie będzie” zgłoszonego przez Miejski Zespół Szkół nr 2 Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Bolesławcu.

Wyróżnienie otrzymała młodzież z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu za filmy „Bajka” i „True love” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bolesławcu za film „Powtórki nie będzie”.

Każdy uczeń zaangażowany w realizację filmów otrzymał dodatkowo element odblaskowy w ramach promowania bezpieczeństwa i właściwych zachowań uczestników ruchu drogowego.

Organizatorami konkursu byli: Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bolesławcu oraz Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu.

asp.szt.A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites