Konkurs na wieńce dożynkowe

Powiat Bolesławiecki zaprasza do udziału w konkursie na “Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy”. Zwycięski wieniec i jego twórcy wezmą udział w dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 2 wrześnie w Gryfowie Śląskim. Powołana przez starostę bolesławieckiego komisja konkursowa oceni wieńce na dożynkach, które odbywać się będą w gminach powiatu bolesławieckiego na przełomie sierpnia i września.

Komunikat Starostwa Powiatowego:

Wieńce dożynkowe – konkurs.

Organizator konkursu – Powiat Bolesławiecki – serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy, tradycyjny wieniec dożynkowy”. Zwycięski wieniec wraz z grupą dożynkową będzie reprezentował Powiat na dożynkach Województwa Dolnośląskiego, które odbędą się 2 września br. w Gryfowie Śląskim.

Celem konkursu jest upowszechnienie i kultywowanie tradycji związanych z obrzędami dożynkowymi wraz z prezentacją bogactwa plonów wplecionych w wieńce dożynkowe.

W konkursie uczestniczyć mogą grupy wieńcowe wraz z wieńcami, które formą i użytymi materiałami nawiązują do polskich tradycji wieńców dożynkowych. Wieńce zgłoszone do konkursu nie mogą zawierać elementów plastiku, styropianu czy też sztucznych kwiatów. Konstrukcja wieńca musi umożliwiać ich niesienie w korowodzie dożynkowym. Więcej informacji zawiera Regulamin konkursu.

Powołana przez Starostę Bolesławieckiego komisja konkursowa oceniać będzie wieńce na dożynkach, które odbywać się będą w gminach powiatu bolesławieckiego na przełomie sierpnia / września br., nie później jednak niż na tydzień przed planowanymi dożynkami wojewódzkimi.

Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Powiatu Bolesławieckiego.

BMP/RC

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites