Konkurs „Niepodległa to MY”

Bolesławiecki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na plakat z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Skierowany jest on do osób od 16 roku wzwyż, do młodzieży i dorosłych. Prace należy złożyć w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” do 27 października. Trzy nagrodzone plakaty będą w przyszłym roku promować bolesławieckie obchody Święta Niepodległości.

Komunikat BOK-MCC:

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na plakat z okazji „Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Otwarty konkurs skierowany jest do młodzieży, powyżej 16 roku życia i osób dorosłych. Trzy nagrodzone prace, w przyszłym roku promować będą bolesławieckie obchody Święta Niepodległości. Prace na konkurs należy złożyć do dnia 27 października w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Więcej informacji u Katarzyny Zarówny pod numerem telefonu: 75 645 32 94.

Drugi konkurs pn. „Barwy Niepodległej” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów i realizowany jest obecnie w szkołach. Prace z obu konkursów będą prezentowane na wystawie zorganizowanej w CIK „Orzeł” w dniach 11 – 25 listopada. Laureatów konkursów poznamy 25 listopada na finisażu wystawy, podczas którego nastąpi wręczenie nagród.

11 listopada w Bolesławieckiej Bazylice Maryjnej odbędzie się koncert Pieśni Patriotycznych przygotowany przez bolesławieckie Chóry pod dyrekcją Doroty Pińczuk. W jego repertuarze znajdą się znane i chętnie śpiewane pieśni, które nawiązują do okresu walk o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przed Bazyliką zaprezentuje się Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 6. Pułku Ułanów, które jako jedyne w regionie kultywuje tradycje kawalerii polskiej. Oba konkursy plastyczne i koncert Pieśni Patriotycznych są organizowane w ramach projektu „Niepodległa to MY” realizowanego przez BOK – MCC.

Projekt „Niepodległa to MY” dofinansowany jest ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Partnerami projektu są: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu, Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 6. Pułku Ułanów Kaniowskich oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Ekonomii, Zarządzania i Turystyki, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bolesławcu.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites