Konsultacje ws. niepełnosprawnych

W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyły się konsultacje dotyczące budowy całego systemu wsparcia osób niepełnosprawnych w naszym regionie. Rozmawiano i o sprawach ułatwień w codziennym życiu dla różnych niepełnosprawności i o reformie systemu orzekania o niepełnosprawności. Poruszono też problem zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Komunikat DUW we Wrocławiu:

Konsultacje wojewódzkie na temat budowy systemu wsparcia osób z niepełnosprawnością.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w wojewódzkich konsultacjach dotyczących budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Gościem specjalnym wydarzenia był Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. W spotkaniu uczestniczyli także parlamentarzyści z Dolnego Śląska: Poseł RP Mirosława Stachowiak-Różecka oraz Poseł RP Jacek Świat.

Podczas konsultacji w Milickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych rozmawiano przede wszystkim na temat wdrażania mapy drogowej budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin wraz z jej filarami: Solidarnościowym Funduszem Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, Pakietem społecznej odpowiedzialności i Programem „Dostępność Plus”.

Zostały także przedstawione kompleksowe rozwiązania mające na celu poprawę sytuacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, m.in. nowe rozwiązania o charakterze długookresowym, jak Strategia na rzecz Osób Niepełnosprawnych wraz z Programem Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych, reformą systemu orzekania o niepełnosprawności, zatrudnienie wspomagane.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. przedstawiciele PEFRON, NFZ, ZUS, środowiskowych domów samopomocy społecznej, organizacji pozarządowych i samorządu z terenu województwa.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites