Kontrola w UMWD we Wrocławiu

Media informowały już o kontrolach Centralnego Biura Antykorupcyjnego we wszystkich urzędach marszałkowskich w kraju. Dolnośląski Urząd wydał w tej sprawie komunikat, z którego dowiadujemy się, że to nic nadzwyczajnego, ponieważ tylko w ubiegłym roku przeprowadzono tam 26 podobnych kontroli, które prowadził NIK, PUP, ABW czy Urząd Kontroli Skarbowej. Natomiast kontrola ABW jest już 12 w tym roku.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

16 czerwca br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, podobnie jak we wszystkich innych urzędach marszałkowskich w kraju, rozpoczęła się kontrola prowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Kontrolom ze strony instytucji powołanych do takich działań urząd podlega bardzo często. Tylko w ubiegłym roku było ich 26, m.in. ze strony NIK, PUP, ABW czy UKS. Dzisiejsza kontrola jest dwunastą w tym roku.

Tym razem badane jest gospodarowanie środkami unijnymi w latach 2007-2013. Projekty, będące obiektem szczególnego zainteresowania kontrolujących, już wcześniej były przedmiotem wewnętrznego postępowania kontrolnego oraz działań sprawdzających Urzędu Zamówień Publicznych, zakończonych w 2012 roku oceną pozytywną.

W przypadku najważniejszych projektów inwestycyjnych urząd od dawna współpracuje ze służbami antykorupcyjnymi na zasadach tzw. parasola ochronnego. Zarządowi województwa zależy na tym, aby wszelkie procesy i procedury realizowane przez urząd przebiegały sprawnie i rzetelnie. Kontrole są tego nieodzownym elementem, a kontrolujący – jak zawsze – mogą liczyć na pełne wsparcie Zarządu w podejmowanych działaniach.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites