Kontrole drogowe

W ostatnim tygodniu policja przeprowadziła w naszym powiecie kolejne działania na drogach, których celem była kontrola przestrzegania przez kierowców prawa o ruchu drogowym. I znowu najwięcej mandatów wystawiono za przekroczenia dozwolonej prędkości. 2 kierowców straciło z tego powodu prawo jazdy. Zatrzymano też 10 dowodów rejestracyjnych za zły stan pojazdów.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Bezpieczny Powiat – działania strefowe w powiecie bolesławieckim.

Na terenie powiatu bolesławieckiego odbyły się wzmożone działania pn. Bezpieczny Powiat – bolesławiecką drogówkę wsparli policjanci z innych powiatów.

18 października br. policjanci z 5 jednostek prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu bolesławieckiego. Bolesławiecką drogówkę wsparli policjanci ze Zgorzelca, Lwówka Śląskiego, Lubania i Jeleniej Góry. Łącznie w działaniach wzięło udział 18 funkcjonariuszy.

Policjanci podczas wzmożonych działań pn. Bezpieczny Powiat skontrolowali stan trzeźwości 254 kierowców, nałożyli 127 mandatów, w tym aż w 116 przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Funkcjonariusze zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów. Dodatkowo 2 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites