Koszykówka gimnazjów

Bolesławieckie Gimnazjum Samorządowe nr 1 wygrało powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce. Zwyciężyły w nich obie reprezentacje szkoły: dziewcząt i chłopców. Dziewczęta miały wprawdzie tylko jednego przeciwnika, Gimnazjum w Iwinach. Natomiast w kategorii chłopców rywalizowały 3 drużyny. “Jedynka” pokonała więc reprezentację bolesławieckiego trzeciego Gimnazjum oraz Gimnazjum w Iwinach. Zwycięzcy i druga drużyna chłopców wezmą teraz udział w zawodach strefowych.

Komunikat z Mistrzostw Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce.

Mistrzostwa rozegrano w ramach i według regulaminu Dolnośląskiej Gimnazjady, zgodnie z Kalendarzem Imprez S.Z.S. – Dolny Śląsk, w dniach 8 i 9.11.16. w G 1 Bolesławiec.

WYNIKI TECHNICZNE DZIEWCZĄT

G 1 Bolesławiec – G Iwiny 20 : 0 (10:0)

WYNIKI TECHNICZNE CHŁOPCÓW

G Iwiny – G 3 Bolesławiec 0 : 20 (0:10)
G 3 Bolesławiec – G 1 Bolesławiec 11 : 29 (5:9)

3. GIMNAZJUM IWINY 0 0 : 40

Mistrzyniami Powiatu zostały : Biegała Justyna, Cieśla Natalia, Czerner Martyna, Janiec Eryka, Konik Klaudia, Osip Alicja, Pacyna Klaudia, Sałek Ida, Skiersinis Noemi i Ziomek Amelia , a Mistrzami Powiatu zostali : Bartkowiak Kamil, Biegała Szymon, Kowalonek Dawid, Kozioł Miłosz, Medyński Mateusz, Nakonieczny Martin, Puzio Adrian, Skiba Kamil, Skorupiński Jakub, Sokołowski Maciej, Suduł Dawid i Trochanowski Julian (op. obu drużyn Leszczyński Jarosław), natomiast Wicemistrzami Powiatu zostali : Dziuba Mariusz, Hyjek Krzysztof, Myjak Bartłomiej, Nogalski Jakub, Pyrka Maciej i Zygmunt Kamil (op. Graczyk Adrian) i to te osoby zagrają w zawodach strefowych ( dziewczęta 22.11.16. w Zgorzelcu, chłopcy z G 1 28.11.16. w Bolesławcu, a z G 3 w Jeleniej Górze prawdopodobnie 25.11.16).

Uczestniczące Szkoły otrzymały dyplomy, a zwycięskie drużyny puchary, a w zawodach uczestniczyło 38 osób, w tym 14 dziewcząt (2 z licencją LA) i 24 chłopców (14 z licencją piłki nożnej).

Opracował: Stanik Jerzy