Kradł z sejfu

Policjanci z komisariatu w Nowogrodźcu zatrzymali 18-letniego mieszkańca tego miasta, który od 2016 roku systematycznie okradał sejf swoich krewnych. Chłopak wszedł w posiadanie klucza do sejfu i przy okazji wizyt dokonywał kradzieży. W sumie nakradł pieniędzy i biżuterii na ok. 23 tys. zł. Za kradzieże młody mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Włamywał się do sejfu przy pomocy oryginalnego klucza.

Mieszkaniec gminy Nowogrodziec systematycznie włamywał się do sejfu, a następnie dokonywał kradzieży między innymi pieniędzy. Co ciekawe – uczynił to przy pomocy oryginalnego klucza. Ustaleniem sprawcy i zatrzymaniem zajęli się policjanci kryminalni z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu. Podejrzany w chwili dokonania pierwszego przestępstwa nie miał skończonych 18 lat.

Do zdarzeń dochodziło cyklicznie w 2016 r. i na początku 2017 r. w gminie Nowogrodziec. Ustalono, że sprawca spokrewniony jest z pokrzywdzonymi. Wykorzystując częste wizyty w domu właścicieli bez problemu wszedł w posiadanie oryginalnego klucza do sejfu. Działając w ciągu przestępstw włamywał się do sejfu, po czym z jego wnętrza dokonywał zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy. Ponadto jego łupem padła biżuteria jak i również pieniądze, które znajdowały się w innych pomieszczeniach. Mężczyzna spowodował straty sięgające blisko 23 000 złotych na szkodę małżeństwa z gminy Nowogrodziec. Dobra praca mundurowych doprowadziła do przedstawienia mężczyźnie zarzutów. Teraz za swoje czyny będzie odpowiadał przez Sądem.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites