Kradzież biżuterii

Bolesławieccy policjanci zatrzymali złodzieja, który z jednego z mieszkań na terenie powiatu bolesławieckiego ukradł biżuterię wartą ponad 150 tys. zł. 21-letni mężczyzna najpierw odurzył narkotykami małoletnią mieszkankę tego mieszkania, a potem ukradł biżuterię. Po aresztowaniu złodzieja policja odzyskała skradzione przedmioty.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Udzielił małoletniej narkotyków i ukradł biżuterię wartą ponad 151 tysięcy złotych – Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu odzyskali mienie, a sprawca trafił do aresztu.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali włamywacza, który dokonał kradzieży biżuterii o łącznej wartości ponad 151 tysięcy złotych oraz innych przedmiotów m.in. sprzętu elektronicznego oraz pieniędzy. Ponadto 21- latek w chwili zatrzymania posiadał metamfetaminę. Mundurowi udowodnili mu także proceder w postaci udzielania małoletniej takiej substancji. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 29 kwietnia br. w jednym z mieszkań na terenie powiatu bolesławieckiego. Sprawca przebywając w domu małoletniej znajomej udzielił jej narkotyków, następnie wykorzystując jej nieuwagę oraz nieobecność rodziców, uszkodził drzwi i wszedł do pomieszczenia, w którym znajdowały się wartościowe przedmioty. Jego łupem padła złota biżuteria o wartości ponad 151 tysięcy złotych, laptop oraz pieniądze.

Policjanci rzetelnie pracowali nad każdym szczegółem w tej sprawie. Na podstawie analizy zebranych informacji oraz właściwego rozeznania ustalili miejsce pobytu mężczyzny i po upewnieniu się, że jest w środku, zapukali do jego drzwi. Nie spodziewał się on spotkania z funkcjonariuszami. W trakcie przeszukania ujawnili skradzioną biżuterię i część rzeczy. Dodatkowo znaleźli substancję psychotropową w postaci metamfetaminy.

Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili mu kilka zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem oraz udzielania substancji psychotropowych małoletniemu. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował w stosunku do mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

sierż. Marta Kubiak
KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites