Kradzież kół

Policjanci zatrzymali 34-letniego i 30-letniego złodziei, którzy wspólnie kradli w połowie czerwca koła samochodowe w Bolesławcu i w Zgorzelcu. Obaj przyznali się do popełnienia tych przestępstw i obaj mają już na kontach podobne czyny. Grozić im będą teraz kary więzienia do 5 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Chcieli ukraść motor ale nie znaleźli okazji….. więc ukradli koła samochodowe.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kół z samochodu. Obaj podejrzani mają na swoim koncie inne podobne przestępstwo, które dokonali na terenie powiatu zgorzeleckiego. Mężczyźni byli już wcześniej karani a jeden z nich to poszukiwany recydywista. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili, że mężczyzna zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów to osoba typowana przez nich do popełnienia kradzieży kół samochodowych.

34-latek został zatrzymany po pościgu ulicami Zgorzelca, kierując samochodem osobowym po spożyciu alkoholu złamał szereg przepisów ruchu drogowego.

Bolesławieccy policjanci ustalili, że autor brawurowej jazdy w Zgorzelcu to mężczyzna, którego szukają w związku z kradzieżą, która miała miejsce w Bolesławcu 14 czerwca br.. Zatrzymany usłyszał zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży kół samochodowy. Następnie bolesławieccy policjanci dokonali zatrzymania jego wspólnika, 30-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego.
W toku prowadzonych czynności okazało się, że i ten sprawca ma na swoim koncie popełnienie przestępstw na terenie powiatu zgorzeleckiego.

Podejrzani przyznali się do kradzieży kół na terenie Bolesławca i Zgorzelca. Zatrzymani wyjaśnili, że przyjechali do Bolesławca żeby ukraść jakiś motor, ale nie znaleźli nic interesującego dlatego postanowili dokonać kradzieży kół samochodowych, które sprzedali przypadkowej osobie.

Zarówno 34- latek jak i 30-latek byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu, młodszy z mężczyzn to poszukiwany recydywista. Dodatkowo 34-latek poniesie dodatkowe konsekwencje związane z nie zatrzymaniem się do kontroli, co w świetle nowych przepisów jest przestępstwem.

KPP Bolesławiec
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites