Kradzież samochodu

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca województwa opolskiego, który ukradł wystawiony do sprzedaży samochód. Mężczyzna udawał, że jest zainteresowany jego kupnem, po czym sam odjechał na jazdę próbną i już nie wrócił. Jeżdżąc tym samochodem dokonał też kilku kradzieży paliwa. Po zatrzymaniu złodziej przyznał się do kradzieży. Wcześniej miał już na swoim koncie inne kradzieże.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Udawał zainteresowanie kupnem samochodu, a od początku chciał go ukraść.

Bolesławieccy policjanci postawili zarzut kradzieży samochodu mieszkańcowi województwa opolskiego. Samochodem pochodzącym z przestępstwa podejrzany dopuścił się szeregu inny kradzieży. O dalszym losie podejrzanego zadecyduje sąd.

Przed świętami bolesławieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że mieszkanka naszego miasta wystawiła na sprzedaż swój samochód. Na ogłoszenie odpowiedział młody mężczyzna, który w zamian za jadę próbną zostawił właścicielce auta swój telefon komórkowy. Fałszywy klient nie wrócił z jazdy próbnej. Bolesławieccy policjanci ustalili sprawcę przywłaszczenia pojazdu, okazał się nim 22-letni mieszkaniec województwa opolskiego. Podejrzany ma na terenie powiatu bolesławieckiego rodzinę, u której przebywał w przed świętami. Funkcjonariusze ustali, że poruszając się skradzionym samochodem 22-latek wielokrotnie dokonał kradzieży paliwa na stacjach, tankując i odjeżdżając nie płacąc rachunków. Po świętach mężczyzna został zatrzymany jadąc skradzionym samochodem.

Bolesławieccy policjanci postawili podejrzanemu zarzut kradzieży, 22-latek przyznał się wyjaśnił, że od początku nie był zainteresowany kupnem tylko kradzieżą.

Mieszkaniec województwa opolskiego ma na swoim koncie różne przestępstwa przeciwko mieniu.

Odzyskany samochód wróci do prawowitych właścicieli.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławie

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites