Kradzież z włamaniem

Policjanci z Nowogrodźca i z Kruszyna doprowadzili do zatrzymania 23-letniej kobiety i 27-letniego mężczyzny, którzy ukradli z budowy domu w gminie Bolesławiec piec grzewczy. Sprawcy zostali zatrzymani w budowanym budynku, w którym nocowali. Grozić im będą kary więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Zamieszkała na obcej budowie, przy okazji ukradła z konkubentem piec grzewczy.

Wspólne działania policjantów z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu i Kruszyna doprowadziły do zatrzymania i przedstawienia zarzutu kradzieży z włamaniem 23-letniej kobiecie i 27-letniemu mężczyźnie, którzy po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dostali się wnętrza budowy domu, po czym wynieśli piec grzewczy. Wartości skradzionego mienia oszacowano na kwotę około 5 tys. zł. Dodatkowo okazało się, że kobieta zamieszkała sobie na tym terenie.

Sprawa swój początek miała 12 czerwca 2018 r. na terenie gminy Bolesławiec, kiedy to do pokrzywdzonego zadzwonił znajomy, który poinformował, że tuż za jego budynkiem, który jest w trakcie budowy ujawnił piec oraz inne akcesoria. Na miejsce od razu przyjechali śledczy z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu, którzy po szczegółowym sprawdzeniu miejsca potwierdzili, że doszło do przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Policjanci po wejściu do pomieszczenia z pewnością byli zaskoczeni tym, co zobaczyli. Okazało się, że na budowie pomieszkiwał od kilku dni…sam sprawca. 23-letnia kobieta widząc mundurowych od razu wytłumaczyła, że piec grzewczy ukradła wspólnie ze swoim konkubentem. Mienie zostało przez nich porzucone poza posesję, sami zaś byli w trakcie organizowania transportu w celu jego wywiezienia. Tutaj do działań przyłączyli się policjanci z Kruszyna, którzy od razu po otrzymaniu informacji podjęli kroki zmierzające do zatrzymania sprawcy. W niedługim czasie 27-letni wspólnik, mieszkaniec gminy Bolesławiec był w rękach policjantów.

Para złożyła wyjaśnienia i przyznała się do przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mienie o wartości blisko 5 tys. zł zostało przekazane właścicielowi.

Sprawcy teraz będą oczekiwać na wyrok sądu za popełniony czyn, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Marta Kubiak/KPP w Bolesławcu

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites