Kradzionym samochodem na komisariat

Niecodzienna sytuacja wydarzyła się w bolesławieckiej Komendzie Policji. Policjanci przesłuchiwali wezwaną kobietę. W tym czasie zauważono na parkingu samochód z podejrzanym mężczyzną. Po sprawdzeniu okazało się, że przywiózł on przesłuchiwaną kobietę, ale … samochód, którym przyjechali został kilka godzin wcześniej skradziony w Zgorzelcu.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Ukradł samochód i przywiózł koleżankę na przesłuchanie.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież auta. Okazało się, że działaniu sprawcy przyświecał pewien określony cel. Skradzionym pojazdem przewiózł on koleżankę … na przesłuchanie do komisariatu w jej sprawie. Zatrzymanego do jednostki policji „dostarczyli” z kolei policjanci. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zauważyli na parkingu w samochodzie dobrze znanego im mężczyznę. 28 – latek w przeszłości był bowiem wielokrotnie notowany za włamania i inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Kiedy podeszli aby go skontrolować okazało się, że pojazd, w którym przebywa, ma podmienione tablice rejestracyjne. Wyjaśniając całą tą sytuację policjanci ustalili, że kilka godzin wcześniej 28 – latek ukradł to auto na terenie Zgorzelca i wykorzystał je, aby podwieźć koleżankę na przesłuchanie do bolesławieckiej komendy w jej sprawie.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Odzyskany samochód przekazano już właścicielowi. Za kradzież z włamaniem podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP w Bolesławcu
asp.szt.A.Kublik-Rościszewska

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites