Kresowy Koncert

W miniony piątek i sobotę we Wrocławiu odbył się Koncert Kresowy w ramach akcji “Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. W ramach tego spotkania organizatorzy akcji uhonorowali osoby, które ją wspomagają w szczególny sposób. Tytuł Honorowego Obywatela Wileńszczyzny otrzymał też Kardynał Henryk Gulbinowicz, współtwórca i patron tej akcji.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Trwa XIII Wielki Koncert Kresowy.

Już po raz ósmy na wrocławskim Rynku zostaną podsumowane przygotowania dolnośląskiej młodzieży do wakacyjnej akcji MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA. Ponad 100 pocztów sztandarowych z patronackich szkół weźmie udział w patriotycznej paradzie wokół Rynku. Dziś i jutro można wziąć udział w zaplanowanych wydarzeniach.

Koncert jest formą podziękowania młodzieży za zebrane przez nich pieniądze, przeznaczone na ratowanie kresowych mogił. Do Wrocławia zaproszono młodzieżowe zespoły z Ukrainy. Podczas wydarzenia podsumowane zostaną dotychczasowe przygotowania do lipcowej akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”. Ponad 1200 wolontariuszy wyruszy na Kresy, by porządkować mogiły swoich przodków na 127 cmentarzach.

Kardynał Henryk Gulbinowicz – współtwórca i patron akcji, otrzyma tytuł Honorowego Obywatela Wileńszczyzny. Wręczenia dokona Maria Rekść – mer Samorządu Rejonu Wileńskiego. Towarzyszyć jej będzie starosta Gminy Niemenczyn – Edward Puncewicz.

Organizatorzy postanowili ponadto odznaczyć dyplomami osoby szczególnie zasłużone dla projektu. Wyróżniony został m.in. marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites