Łapówki w zamian za ukrycie przestępstwa

Bolesławieccy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Bolesławca, u którego znaleźli narkotyki. Zabezpieczono ok.700 handlowych ich porcji. Mężczyzna zaproponował funkcjonariuszom łapówki w zamian za pozbycie się dowodów w tej sprawie. Za próbę przekupstwa i posiadanie narkotyków grozić mu będzie kara więzienia do 10 lat.

Komunikat KPP w Bolesławcu:

Zaproponował policjantom łapówkę w zamian za wyrzucenie znalezionych przy nim narkotyków.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe i propozycję wręczenia korzyści majątkowej. Podejrzany odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej dokonali zatrzymania 24-letniego mężczyzny. Podejrzenia policjantów potwierdziły się ponieważ przy 24-latku policjanci znaleźli narkotyki oraz przeszukując pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez zatrzymanego również ujawnione zostały substancje, których posiadanie jest zabronione prawem. Łącznie zabezpieczono ok. 700 porcji handlowych trzech rodzajów środków odurzających i substancji psychotropowych.

Po zabezpieczeniu substancji i gotówki w kwocie ponad 10 tys. złotych, którą dysponował mężczyzna, 24-letni mieszkaniec Bolesławca zaproponował policjantom po 1500 złotych łapówki w zamian za pozbycie się dowodów w sprawie.

Funkcjonariusze odmówili i o całej sprawie została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz obietnicy udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w zamian za zachowanie niezgodne z prawem.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Natomiast zabezpieczone pieniądze Prokuratura zabezpieczyła na poczet grożących mu kar.

O dalszym losie 24-latka zadecyduje sąd, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
KPP Bolesławiec

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites