Lekcje o administracji

Już ponad 14 tys. uczniów uczestniczyło w lekcjach wiedzy o administracji samorządowej organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. W lekcjach tych uczestniczy coraz więcej uczniów spoza Wrocławia. W ostatnim semestrze aż 64% uczestników tych lekcji to byli uczniowie ze szkół spoza stolicy regionu. W tym sezonie nowością też były lekcje organizowane poza wrocławską siedzibą Urzędu.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

Ponad 14 000 uczniów było na „Lekcji wiedzy o administracji”.

Już ponad 14 tysięcy uczestników „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” wysłuchało naszych wykładów do specjalnie przygotowanej prezentacji! Uczniowie Szkoły Podstawowej Fundacji CLEVER w Wałbrzychu byli ostatnimi w tym roku szkolnym uczestnikami lekcji z zakresu wiedzy o samorządzie województwa, prowadzonych przez pracowników Kancelarii Sejmiku. Tym samym zakończyliśmy kolejny, bardzo udany semestr zajęć, po którym łączna liczba uczestników przekroczyła granicę 14 tysięcy. To niezbity dowód na to, że lekcje wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością w dolnośląskich szkołach.

Tylko w trakcie ostatniego, letniego semestru roku szkolnego 2017/2018, przeprowadziliśmy zajęcia dla 1 698 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wśród nich po raz kolejny największą ilość (53%) stanowili uczniowie dolnośląskich gimnazjów; uczniowie szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych to odpowiednio 25% i 22% ogólnej liczby uczestników. Również podobnie do wcześniejszych semestrów liczba uczniów ze szkół spoza Wrocławia (64%) była większa od liczby uczestników ze stolicy Dolnego Śląska (36%).

Wprowadzoną przez nas nowością w tym roku szkolnym było rozszerzenie formuły zajęć, poprzez ich prowadzenie również poza siedzibą Sejmiku. Dzięki zaproszeniom ze strony Radnych Województwa „Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” przeprowadzić mogliśmy również w Górze, Niechlowie oraz Wałbrzychu. Współprowadzącymi lekcji w bieżącym semestrze szkolnym byli Radni Województwa: Tytus Czartoryski, Jerzy Michalak oraz Piotr Sosiński.

Tradycyjnie w imieniu Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Pawła Wróblewskiego oraz naszym – pracowników Kancelarii Sejmiku – pragniemy bardzo serdecznie podziękować uczestnikom za obecność oraz aktywny udział w lekcjach. W szczególności dziękujemy wszystkim opiekunom grup – jesteśmy przekonani, że bez Państwa niesłabnącego zainteresowania prowadzenie zajęć na taką skalę zdecydowanie nie byłoby możliwe.

Podsumowanie „Lekcji wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” tradycyjnie przedstawiamy w postaci graficznej, prezentując ilość oraz przekrój uczestników zajęć w poszczególnych semestrach. Już teraz serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem.

(KSD-TJ)

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites