Lekcje o administracji

Dolnośląski Urząd Marszałkowski kontynuuje akcję zatytułowaną “Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej”. Lekcje te skierowane są do młodzieży szkolnej i chodzi w nich o podnoszenie świadomości młodych ludzi o działaniu administracji. Lekcje te odbywały się dotąd we wrocławskim Urzędzie. Tym razem odbyły się lekcje wyjazdowe w Górze i w Niechlowie.

Komunikat UMWD we Wrocławiu:

„Lekcje wiedzy o administracji rządowej i samorządowej w województwie” po raz pierwszy poza siedzibą Sejmiku!

W czwartek, 24 maja 2018 roku, po raz pierwszy poza gmachem Dolnośląskiego Urzędu Województwa przeprowadziliśmy lekcje z zakresu wiedzy o samorządzie. Zajęcia odbyły się w północnej części naszego województwa – w Zespole Szkół im. gen. Stefana Kaliskiego w Górze oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Niechlowie. Współprowadzącym zajęcia był Radny Województwa Dolnośląskiego Tytus Czartoryski.

Uczestnikami pierwszej z wczorajszych lekcji byli uczniowie pierwszych i trzecich klas Technikum w Górze. W swoim przebiegu zajęcia były bardzo zbliżone do tych, które na co dzień prowadzimy w siedzibie Sejmiku – ich przedmiotem był zarówno zakres zadań realizowanych przez Wojewodę Dolnośląskiego, jak i zasady funkcjonowania Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

O tym, że docelową grupą prelekcji nie musi być wyłącznie młodzież szkolna mogliśmy przekonać się w Niechlowie, gdzie w Gminnym Ośrodku Kultury porozmawiać mogliśmy z przedstawicielami nie tylko miejscowej Rady Młodzieży, ale również i Rady Seniorów. Gospodarzem tego spotkania była Wójt Niechlowa Pani Beata Pona.

Przeprowadzone wczoraj zajęcia nie były ostatnimi w tym semestrze, jakie przeprowadzimy poza siedzibą Sejmiku. Już 13 czerwca gościć będziemy w Wałbrzychu – w Szkole Podstawowej Fundacji Clever.

Za zaproszenie do przeprowadzenia wczorajszych zajęć Kancelaria Sejmiku jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuje Wójt Niechlowa Pani Beacie Ponie, a także Panu Dyrektorowi Dariuszowi Lisieckiemu oraz Panu Arturowi Małeckiemu z Zespołu Szkół w Górze.

(KSD-TJ)

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites