Listy kandydatów

Kolejna data w tegorocznym kalendarzu wyborczym to 17 września i termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych. To także ostatni moment na utworzenie obwodów głosowania w szpitalach. Wprawdzie te terminy upływają 16 września, ale jest to niedziela i w związku z tym termin przechodzi na kolejny dzień roboczy.

Serwis Samorządowy PAP:

Następny krok. Kolejne terminy wykonania czynności wyborczych.

17 września mija termin zgłaszania terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych, jest to też ostatni moment na utworzenie obwodów głosowania w szpitalach.

Zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych odbywa się odrębnie dla każdego okręgu wyborczego. Zgodnie z ogłoszonym przez PKW kalendarzem wyborczym termin upływa 16 września, ale ponieważ jest to niedziela, zgodnie z Kodeksem postępowania administracyjnego obowiązuje następny dzień roboczy.

17 września mija też termin na utworzenie obwodów głosowania w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów (w tym przypadku termin zgodnie z kalendarzem również upływał w niedzielę 16 września).

Na początku ub. tygodnia Państwowa Komisja Wyborcza podjęła uchwałę, w której ustaliła wzory potwierdzeń zgłoszenia do rejestracji listy kandydatów na radnych oraz kandydata na wójta, burmistrza i prezydenta miasta, a także wzory protokołów rejestracji.

Trzy z sześciu dokumentów, których wzory określiła PKW, dotyczą potwierdzenia zgłoszenia do rejestracji. Chodzi o listy kandydatów na radnych w wyborach do rady gminy liczącej do 20 tys. mieszkańców (załącznik nr 1), listy kandydatów na radnych w wyborach do rady gminy liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców, rady powiatu, sejmiku województwa i rady dzielnicy m.st. Warszawy (załącznik nr 3 ), a także kandydata na wójta, burmistrza i prezydenta miasta (załącznik nr 5).

Kolejne trzy formularze to wzory protokołu rejestracji: listy kandydatów na radnych w wyborach do rady gminy liczącej do 20 tys. mieszkańców (załącznik nr 2), listy kandydatów na radnych w wyborach do rady gminy liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców, rady powiatu, sejmiku województwa i rady dzielnicy m.st. Warszawy (załącznik nr 4 ) oraz kandydata na wójta, burmistrza i prezydenta miasta (załącznik nr 6).

kic/aba/

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites