Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji

Związek Powiatów Polskich ogłosił nabór wniosków do projektu Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji. Chodzi o utworzenie w szkołach takich ośrodków, których działalność byłaby skierowana do osób napotykających problemy edukacyjne, społeczne i środowiskowe, np. wskutek braku kompetencji lub przerwania edukacji. Wnioski będzie można przesyłać od 31 marca do 28 kwietnia w formie elektronicznej na adres granty@zpp.pl. Maksymalna wysokość dotacji dla jednej placówki to 294 tys. zł.

Serwis Samorządowy PAP:

Granty dla szkół. ZPP ogłosił nabór wniosków do projektu Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji.

Samorządy będą mogły ubiegać się o granty na tworzenie w szkołach Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji. Maksymalna wysokość dotacji dla jednej placówki to 294 tys. zł.

Jak poinformował Związek Powiatów Polskich, pod koniec marca ruszy nabór wniosków do projektu pilotażowego uruchomienia w szkołach Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji (LOWE), których działalność skierowana jest do osób napotykających problemy edukacyjne, społeczne i środowiskowe, np. wskutek braku kompetencji lub przerwania edukacji.

„Rolą szkoły w modelu LOWE jest organizowanie i koordynowanie aktywnego zaangażowania w działania o charakterze społecznym, edukacyjnym i środowiskowym szkoły, organizacji i osób indywidualnych. Działalność LOWE ma służyć zwiększaniu udziału dorosłych w edukacji poprzez zaangażowanie osób dotychczas biernych w zorganizowanych formach zajęć” – czytamy w komunikacie ZPP.

Do 25 marca samorządy mogą zadawać pytania do procedury naboru na adres granty@zpp.pl. Odpowiedzi będą publikowane na stronie Związku Powiatów Polskich i w Biuletynie Informacji Publicznej nie później niż w terminie trzech dni roboczych od wpływu pytania na elektroniczną skrzynkę pocztową.

Gotowe wnioski będzie można przesyłać od 31 marca do 28 kwietnia w formie elektronicznej na adres granty@zpp.pl oraz w formie papierowej na adres Biura Związku Miast Polskich w Nowym Sączu. Liczy się data wpływu do ZPP.

Ocenie merytorycznej w ramach projektów podlegać będzie m.in. bieżąca sytuacja społeczna na obszarze działania szkoły, aktywność edukacyjna placówki na rzecz społeczności lokalnej lub osób dorosłych oraz wpływ na lokalny rozwój społeczny i gospodarczy.

Lista rankingowa zostanie opublikowana na stronie internetowej ZPP oraz w BIP nie później niż 30 czerwca.
Program Lokalne Ośrodki Wiedzy i Edukacji na rzecz aktywizacji osób dorosłych prowadzony jest na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez Związek Powiatów Polskich, Uniwersytet Jagielloński, Fundację Małopolska Izba Samorządowa oraz Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki. Projekt sfinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać pod adresem: www.zpp.pl.

Źródło: ZPP
dap/Serwis Samorządowy PAP

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites