MALUCH plus 2017

Wystartowała kolejna edycja rządowego programu Maluch plus 2017. Jest to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat. Chodzi o żłobki, kluby dziecięce i dziennych opiekunów. W ramach tego programu można otrzymać dofinansowanie nawet do 80% kosztów projektu. Do rozdysponowania jest w całym kraju 151 mln złotych.

Kolejna edycja rządowego programu MALUCH plus 2017.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że wystartowała kolejna edycja rządowego konkursu MALUCH plus 2017. Jest to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania jest 151 mln zł.

Nowością jest moduł 4 skierowany do podmiotów niegminnych, w ramach którego można się ubiegać o dofinansowanie do tworzenia nowych miejsc opieki, a nie tylko – jak dotychczas – do funkcjonowania miejsc (moduł 2).

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić odpowiedni formularz oferty.

Formularz oferty można złożyć w formie papierowej lub w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy ePUAP.

Oferty w formie papierowej można składać osobiście lub nadsyłać pocztą z dopiskiem na kopercie „Oferta na konkurs MALUCH plus 2017” do właściwego – ze względu na położenie gminy, na terenie której prowadzona jest lub będzie instytucja opieki – urzędu wojewódzkiego.

Szczegółowe informacje o warunkach dofinansowania (kto może się ubiegać o dofinansowanie, na co można otrzymać dotację, jak zgłosić się do programu, terminy) znajdują się na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Theme developed by TouchSize - Premium WordPress Themes and Websites